kusiewbusie

Borneo wolontariat

W trzeciej części historii o TRACC wypada wspomnieć o tym jak tam się dostać, co robić, jak żyć, jakie są warunki i jak wygląda czas...

kusiewbusie

Morskie życie w centrum metropolii

Z reguły najlepszą opcją na podglądanie morskiego życia jest po prostu przyodzianie się w sprzęt nurkowy i zanurzenie się w najlepiej ciepłym oceanie na cały... Post Morskie życie w centrum metropolii pojawił się poraz pierwszy w Kusiewbusie - tanie podróżowanie po Azji.

kusiewbusie

Czeska Szwajcaria i Saksonia Szwajcarska

A dziś wpis który wpisem nie jest. Bo w zasadzie jest galerią. Weekend majowy spędziłem jedząc knedliki, popijając piwo i łażąc po górach. Zakwaterowaliśmy się... Post Czeska Szwajcaria i Saksonia Szwajcarska pojawił się poraz pierwszy w Kusiewbusie - tanie podróżowanie po Azji.

kusiewbusie

TRACC na Pom Pom Island – walka o raj. część I

Gdy zapadła decyzja o wyjeździe na Borneo, przeczuwaliśmy że ta wyprawa będzie się różnić od innych. Gdzieś w podświadomości wiedzieliśmy, że tym razem dotrzemy do... Post TRACC na Pom Pom Island – walka o raj. część I pojawił się poraz pierwszy w Kusiewbusie - tanie podróżowanie po Azji.

kusiewbusie

Kuching

Kuching jest miastem jakie niemalże każdy przylatujący na Borneo odwiedza – czy to prozaicznie z powodu lotniska, czy też z powodu atrakcji które są w pobliżu. Na pobyty krótkie i te dłuższe rejon oferuje dość dużo, więc nudzić się nie sposób. Począwszy od samego miasta poprzez okoliczne parki narodowe, fermy krabów, jedwabiu, sanktuaria dzikich zwierząt... Post Kuching pojawił się poraz pierwszy w Kusiewbusie - tanie podróżowanie po Azji.

kusiewbusie

Kuching na Borneo – gdzie byliśmy ..

Kuching jest miastem jakie niemalże każdy przylatujący na Borneo odwiedza – czy to prozaicznie z powodu lotniska, czy też z powodu atrakcji które są w... Post Kuching na Borneo – gdzie byliśmy .. pojawił się poraz pierwszy w Kusiewbusie - tanie podróżowanie po Azji.

kusiewbusie

Borneo 2016

Przygotowania od kilku dni idą pełną parą. Wszak został miesiąc. W tym roku nie zdecydowaliśmy na Moluki, ale zamiast tego wylądujemy na Borneo. I zupełnie inaczej niż zawsze – lecimy aż do miejsca docelowego – co oznacza, że jak wyjdziemy z domu we Wrocławiu o 23:30 17 marca to na Borneo wylądujemy o 23:45 (czasu... Post Borneo 2016 pojawił się poraz pierwszy w Kusiewbusie.

kusiewbusie

Kusie w busie – Florence and Siena

Florencja Siena Przyjechaliśmy do Florencji późno. Można powiedzieć, że mega późno, zważywszy, że w ciągu poprzednich mniej więcej 40 godzin, spaliśmy jakieś 3. Poszukiwania  adresu były nerwowe, wejście „ukryte”  jednej z bocznych uliczek, a hotelik oznaczony jedynie tabliczką jaka widnieje np. przy kancelariach w kamienicach. Jak się później dowiedzieliśmy,  otwarcie miało miejsce  niespełna kilka miesięcy wcześniej. Hotel zajmuje... Post Kusie w busie – Florence and Siena pojawił się poraz pierwszy w Kusiewbusie.

kusiewbusie

Kusiewbusie po włosku – czyli kilka dni w słonecznej Italii.

Po wielodniowych przygotowaniach, około ośmiu zmianach koncepcji i trasy, dwukrotnym przebukowaniu hoteli i zmiany środków lokomocji, nastał dzień rozpoczęcia naszej wycieczki do Włoch. W ostatniej chwili z wyjazdu musieli zrezygnować rodzice, przez co jeszcze na dzień przed wylotem nastąpił kolejny przewrót w naszym wywrotowym planie zdobycia Makaronii. I tak zamiast przemierzać bezkresy Toskanii wypożyczonym autem,... Post Kusiewbusie po włosku – czyli kilka dni w słonecznej Italii. pojawił się poraz pierwszy w .

kusiewbusie

Wakacje – koniec i początek?

I oto nastał wrzesień. Dla większości z nas, kończy się czas urlopów, wakacyjnych wyjazdów, podróży i przygód. Jak z rękawa sypią się masowe powroty do domów i prozy życia codziennego. Wakacjują się jedynie ostatnie niedobitki. Panie z przestrachem w oczach, oglądają swoje jeszcze opalone ciała, w nadziei że ich intensywne starania  kosmetyczne, pomogą  utrzymać z jakże wielkim...Post Wakacje – koniec i początek? pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie - tanie podróżowanie i fotografia.

kusiewbusie

Hotel czy wynajem..?

Kwestia noclegów w podróży ? Hotel, namiot, hostel, wynajem, znajomi, couchsurfing ? Opcji jest wiele i każda ma swoje plusy i minusy. Jak wszędzie. My z reguły praktykowaliśmy hotele, guesthouse`y, domki, ostatnio nawet namiot. Couchsurfing również – gościliśmy kolegę z Krety Szukamy jak zawsze będąc już na miejscu i z reguły źle na tym nie wychodzimy... Post Hotel czy wynajem .. ? pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie - tanie podróżowanie i fotografia.

kusiewbusie

Toskania na wrzesień

Toskania Ruszymy we wrześniu na kilka dni. Lądujemy w Mediolanie rano i już w ten sam dzień wieczorem ruszamy do Florencji. Nocleg już mamy prawie pod samą katedrą w centrum, więc znaczną część następnego dnia przeznaczamy na zwiedzanie. Popołudniu ruszamy już poza miasto – baza gdzieś w małej toskańskiej wsi i 2.5 dnia spędzamy na... Post Toskania na wrzesień pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie - tanie podróżowanie i fotografia.

kusiewbusie

Epoka wielkich odkryć i podróży

tóż z nas nie zna z lekcji geografii historii o XV-XVI wiecznych wielkich odkryciach geograficznych ? Magiczne nazwiska Kolumb, Da Gamme, Vespucci czy Magellan i ich niesamowite historie mogły się śnić po nocach – bezkres oceanu, nieznane lądy i ogromne flotylle galeonów przywożące do Hiszpanii zrabowane złoto, srebro czy przyprawy. Gdyby nie choćby takie wyprawy... Post Epoka wielkich odkryć i podróży pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie - tanie podróżowanie i fotografia.

kusiewbusie

Stolice Azji– metropolie, czy warto?

Wielu, azjatyckie metropolie jawią się jako miejsca grozy, gdzie trup ściele się gęsto, kradzież spotka  każdego białego, a ceny są z kosmosu. Tak się składa, że jesteśmy fanami wielkich stolic. Zawsze zostajemy tam  dłużej niż zalecane. Z reguły, okazuje się to dobrą decyzja, niemniej zawsze  jest to dla nas to  wartościowe, pierwsze spotkanie z nowym... Post Stolice Azji– metropolie, czy warto? pojawił się poraz pierwszy w .

kusiewbusie

Ayuthaya

Bangkok czy jakiekolwiek wielkie azjatyckie miasto może zmęczyć. Jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do tłumów ludzi, wiecznych korków, odległości, ogólnego chaosu i smrodu to męczy podwójnie. Zwiedzanie czy też przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi atrakcjami wymaga uzbrojenia się w cierpliwość i przedzierania się z punktu A do B wśród tłumu ludzi. Jednakowoż istnieje alternatywa i warto... Post Ayuthaya pojawił się poraz pierwszy w .

kusiewbusie

Pamiątki, souveniry i inne skarby z podróży

Jest taka rzecz, która parę podróżników o odmiennej płci, potrafi skłócić lepiej niż rozmowa o polityce podczas niedzielnego obiadu. Jest  taka rzecz, która doprowadza do spóźnień na promy, samoloty, autobusy. Jest taka rzecz, która pozwala spędzić godziny na żywych i … Continued Post Pamiątki, souveniry i inne skarby z podróży. pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.pl.

kusiewbusie

Ślub, czyli „nie opuszczę Cię aż do śmierci”

Od mniej więcej miesiąca w Polsce mamy okres cotygodniowego szału na ślub i wesele, a na dokładkę dzisiaj światowy dzień buziaków. Ślub w miesiącu z „r”,  ma gwarantować szczęście aż po grób. W wielu krajach ten węzeł, okazuje się być raczej … Continued Post Ślub, czyli „nie opuszczę Cię aż do śmierci”. pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.pl.

kusiewbusie

IX Spotkanie Znajomych Podróżników

Przygotowania, stres, emocje, długo oczekiwana debiutancka podróżnicza prelekcja. I jak w filmach: „AKCJA”. Nim się człowiek obejrzał, a tu już jesteśmy „po”. IX Spotkanie Znajomych Podróżników w Głogówku zakończyliśmy w niedzielę. Czy sukcesem – nie nam to oceniać. Doszły nas słuchy, że … Continued Post IX Spotkanie Znajomych Podróżników pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.pl.

kusiewbusie

Festiwalujemy się

IX Spotkania Znajomych Podróżników w Głogówku Festiwale podróżnicze fajne są – sprawa jasna i klarowna. Spotkania z nowymi ludźmi, inspirujące opowieści, nowe kraje, znajomości, wymiana wrażeń itp itd. Pod koniec maja, a dokładnie 30.05.2014 będziemy w jednym z takich uczestniczyć. … Continued Post Festiwalujemy się pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.pl.

kusiewbusie

Jeść czy nie, czyli jedzenie i kulinarne wyzwania

Nieodzownym elementem każdego wyjazdu jest posiłek. Przez jednych, traktowany jako po-SILENIE ciała, przez innych, w tym Nas, jako nowe doświadczenie, które pozwoli poznać kraj, a przy okazji da siłę na kolejne wycieczki. Za każdym razem, jak jedziemy w inny zakątek … Continued Post Jeść czy nie, czyli jedzenie i kulinarne wyzwania. pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.

kusiewbusie

Nie istniały a są ..

Są wszędzie. Kolorowe, głośne, obwieszone bransoletkami z mocnym makijażem i kobiecych ubraniach. Latami żyjące w wykluczeniu, odcięte od normalnej pracy, świadczeń, zarabiajace na życie tańcem, drobnym handlem czy prostytucją. Pojawiające się na weselu czy chrzcinach wróżą szczęście lub ogromne nieszczęście … Continued Post Nie istniały a są .. pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.

kusiewbusie

Rosół na ringu

Dziś nieco bardziej zdjęciowo niż tekstowo. Bo i temat chyba taki zdjęciowy bardziej – szczególnie, że kilka zdjęć z przygotowań mam więc podzielić się warto. O kogutach w Porto już tu było, a kogucich walkach na Filipinach chyba też – … Continued Post Rosół na ringu pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.

kusiewbusie

Czy Pattaya jest warta jakiegokolwiek zachodu ze strony podróżnika ?

Pattaya – tajlandzkie Międzyzdroje – o tym czy warto i dlaczego nie kilka słów poniżej. Są miejsca na świecie o których się marzy, ogląda obrazki w internecie i ciągle kombinuje jak się do nich dostać.  Tak pewnie ma każdy z … Continued Post Czy Pattaya jest warta jakiegokolwiek zachodu ze strony podróżnika ? pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.

kusiewbusie

Podróże małe i duże – czy faktycznie niebezpieczna jest podróż samolotem?

Od kiedy człowiek posiadł umiejętność podróżowania w przestworzach, świat skurczył się jak gacie w gotowanej wodzie. Dzisiaj podróż samolotem, to dla wielu proza życia. Tam gdzie kiedyś podróż trwała sześć dni, teraz latamy w trzy godziny. Tego doświadczyliśmy w Maroku, … Continued Post Podróże małe i duże – czy faktycznie niebezpieczna jest podróż samolotem? pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.

kusiewbusie

Czysta Tajlandia, czyli czego oczy nie widzą?

„Aby powstrzymać trwającą od początku tego stulecia degradację przyrody …” – tym cytatem ze strony www.tajlandia.wordpress.com/2007/10/29/tajlandia-przyroda-i-srodowisko/, można śmiało rozpocząć opis sytuacji ekologicznej w Tajlandii. Z perspektywy zachodnioeuropejskiego turysty, któremu zależy na bezstresowym urlopie i relaksie pod palmą w ciepłym kraju, … Continued Post Czysta Tajlandia, czyli czego oczy nie widzą? pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.

kusiewbusie

Czy warto trenować muay thai ?

Dla wielu Tajlandia kojarzy się z pięknymi wysepkami, plażami, pysznym jedzeniem, słoniami i tanim sexem. No, nie ma co ukrywać bo tak jest i sexturystyka kwitnie w najlepsze i pewnie niewiele w tej materii się zmieni. Ale my jakby nie … Continued Post czy warto trenować muay thai ? pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.

kusiewbusie

Tajlandia 2015 – wkrótce ruszamy…

Osobiście cały czas się wzbraniałem by tam jechać… Bo tłoczno, bo turystycznie praktycznie jest zadeptana bo to czy tamto. Długo szukałem różnych ciekawych alternatywnych opcji, Malezja czy Indonezja, nawet Sri Lanka się pojawiała. Ostatecznie stanęło jednak na Tajlandii – bo … Continued Post Tajlandia 2015 – wkrótce ruszamy… pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.

kusiewbusie

Alek Doba – podróżnikiem roku 2014 ?

Aleksander Doba – człowiek którego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. W tym roku nominowany do prestiżowego tytułu podróżnik 2014 National Geographic. Zasłużenie zresztą. W dniu wczorajszym gościł we Wrocławiu i takiego spotkania rzecz jasna nie wypadało opuścić. O osiągnięciach rozpisywać … Continued Post Alek Doba – podróżnikiem roku 2014 ? pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.

kusiewbusie

Porto

No więc powstał długo produkowany film z wyjazdu. Co prawda nie jest to jeszcze te czego bym oczekiwał ale umiejętności są jakie są i należy póki co rzeźbić w tym co się ma. Zatem, enjoy   Post Porto pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.

kusiewbusie

Kogut z Porto

Kogut z Porto – jedzenie, legenda czy obydwa ? Brzmi co najmniej jak przepis na dobrą potrawę ale nią nie jest. Niestety, choć pewnie rzeczony zwierzak w winnej marynacie byłby wyśmienity.. Rozchodzi się o coś co nas frapowało dobre 3 … Continued Post Kogut z Porto pojawił się poraz pierwszy w kusiewbusie.