POSZLI-POJECHALI

Mumbaj na wyrywki: wyspa Elephanta

10 km na południe od Mumbaju leży wyspa Gharapuri, bardziej znana jako wyspa Elephanta. Znana na cały świat dzięki niesamowitym grotom, a właściwie skarbom tam się znajdującym, przyciągającym codziennie tak turystów, jak i mieszkańców miasta. Elephanta, Elephanta…po głowie uporczywie chodzą Czytaj dalej » Artykuł Mumbaj na wyrywki: wyspa Elephanta pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Zauroczenie bez zanurzenia – okręt podwodny w porcie Sassnitz

Do Sassnitz zajechaliśmy, jak do każdej innej nadmorskiej miejscowości, a zaastany na miejscu port rybacki, promenada z kanjpkami, molo i plaża dokładnie wpisały się w nasze oczekiwania – spokój, sielanka – typowe dla nadmorskich miejscowości przed sezonem pustki. Wystarczyło jednak Czytaj dalej » Artykuł Zauroczenie bez zanurzenia – okręt podwodny w porcie Sassnitz pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Gdzie zjeść w Madrycie? Tapas, ostrygi, sangria – na targach!

Każdej osobie, która spyta mnie, gdzie zjeść w Madrycie, bez zastanowienia wyślę ją do San Miguel. Jest to najlepsze miejsce, by nawiązać romans z kuchnią hiszpańską. Na myśl o tapasach z targu i sangrii nadal się wzruszam i odruchowo sprawdzam Czytaj dalej » Artykuł Gdzie zjeść w Madrycie? Tapas, ostrygi, sangria – na targach! pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Bielsko-Biała na wyrywki: Maluch Cafe – muzeum-kawiarnia

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Kiedy pamięć o czasach socjalistycznych jeszcze się nie zatarła do końca, a komedie z tamtych czasów nas (no dobra, mnie! #starość) jeszcze bawią. Co prawda, coraz częściej spotykam symbole tamtych czasów na memach w internecie Czytaj dalej » Artykuł Bielsko-Biała na wyrywki: Maluch Cafe – muzeum-kawiarnia pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Co wypić #6. Alkohole – Niemcy, Meklemburgia – Pomorze Przednie

Po podróży po Meklemburgii-Pomorzu Przednim, zgodnie z tradycją przedstawiamy alkohole niemieckie, które warto w tym regionie wypróbować. Nie będziemy się tu silić na wybitnych smakoszy – nasze zakupy, także alkoholowe, zazwyczaj robimy w sieciówkach typu Lidl, czy Biedronka – nie tylko Czytaj dalej » Artykuł Co wypić #6. Alkohole – Niemcy, Meklemburgia – Pomorze Przednie pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Gdynia na wyrywki: najlepszy Strych w mieście

Kiedyś, przy okazji kolejnego check-inu na Foursquare w Gdyni, otrzymałam od znajomego komentarz z pytaniem – a dlaczego nie Sopot? W Gdyni nic nie ma, Gdynia to sama nuda. Trochę się zdziwiłam. Tak myślałam w 2002 roku, kiedy odwiedziłam Gdynię Czytaj dalej » Artykuł Gdynia na wyrywki: najlepszy Strych w mieście pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Gdzie na wakacje? Do Meklemburgii-Pomorza Przedniego!

Każdy z nas co roku zadaje się tym samym pytaniem – gdzie na wakacje. Niektórzy lubią jeździć w miejsca znane i sprawdzone, niektórzy wolą w podróży odkrywać nowe miejscówki. My, oprócz miejsc, w których czujemy się dobrze i lubimy tam Czytaj dalej » Artykuł Gdzie na wakacje? Do Meklemburgii-Pomorza Przedniego! pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Madryt na wyrywki: Nuevo Estilo DecorAccion 2015

Madryt, przez wielu pomijany w swoich podróżach, potrafi mocno zaskoczyć. Przynajmniej nas. Czy może być bardziej kolorowo niż jest na co dzień (i w przewodnikach, gazetach, mediach internetowych) w Madrycie? Może! Czasami mamy szczęście, także w podróżach, choć nie tylko… Czytaj dalej » Artykuł Madryt na wyrywki: Nuevo Estilo DecorAccion 2015 pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Meklemburgia – Pomorze Przednie praktycznie

Północno-wschodnia część Niemiec dość długo była w mojej świadomości i na liście destynacji jako region który może kiedyś, przy okazji odwiedzę (z Bałtykiem polskim mam trudne relacje, co pewnie nadawałoby się na oddzielny post), zahaczę (tyle miejsc w Niemczech czeka Czytaj dalej » Artykuł Meklemburgia – Pomorze Przednie praktycznie pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Rugia na wyrywki: park narodowy Jasmund

Lubię parki narodowe za naturalność oraz minimalną ingerencję ludzi w ich funkcjonowanie. Można zobaczyć prawdziwe życie i przyrodę, będąc obserwatorem a nie konsumentem. Park narodowy Jasmund znany jest przede wszystkim ze swojego wybrzeża kredowego i jest naprawdę unikalny z wielu powodów, Czytaj dalej » Artykuł Rugia na wyrywki: park narodowy Jasmund pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Madryt na wyrywki: kocia kawiarnia

Kocia kawiarnia staje się coraz bardziej powszechną rozrywką – albo formą spędzania czasu. Fala z Azji powoli dochodzi do Europy. Po wielu miastach Europy przyszedł czas nawet na Polskę – otworzyła się urocza kawiarnia w Krakowie, prawie skończona w Warszawie. Czytaj dalej » Artykuł Madryt na wyrywki: kocia kawiarnia pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Noclegi w Madrycie – Room 007 Experience

Room 007 Experience – fajne kolorowe miejsce, od którego zaczęła się nasza przygoda w Madrycie. Wiadomo, miasto jest duże i noclegi w Madrycie problemu dla przyjeżdżających nie stanowią – wszystkie poziomy udogodnień, obsługi, jakości i wiele innych czynników, oferta jest naprawdę imponująca. Czytaj dalej » Artykuł Noclegi w Madrycie – Room 007 Experience pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Madryt na weekend – praktycznie

Madryt – cudowne, wspaniałe miasto, które zrobiło na nas duże wrażenie. Jest tam wszystko, co lubimy w podróżach – sporo miejsc z historią, w których ogarnia taki wewnętrzny zachwyt z faktu, że tymi samymi szlakami, ten sam bruk deptały osoby, Czytaj dalej » Artykuł Madryt na weekend – praktycznie pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Katowice na wyrywki: magiczny Nikiszowiec

  Nikiszowiec – unikalne osiedle robotnicze górników bezpośrednio przy szybie Nickischschacht (stąd i nazwa) położone we wschodniej części Katowic. Liczy sobie już ponad sto lat i jest jedyne w swoim rodzaju na całym świecie pośród wszystkich innych osiedli wybudowanych dla robotników! Dlaczego? Czytaj dalej » Artykuł Katowice na wyrywki: magiczny Nikiszowiec pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Smartfon w podróży. Subiektywny przegląd aplikacji przydatnych w drodze. Część 3.1 – po Polsce – Śląskie

  Szał na tanie loty zagraniczne sprawia, iż coraz częściej wybieramy się w Europejskie i dalsze wojaże. No i dobrze, natomiast w zachwycie dostępnością śródziemnomorskich plaż, czy wietrznych fjordów, warto pamiętać, że w Polsce naprawdę jest gdzie pojechać i co zobaczyć. Fajnie Czytaj dalej » Artykuł Smartfon w podróży. Subiektywny przegląd aplikacji przydatnych w drodze. Część 3.1 – po Polsce – Śląskie pochodzi z serwisu Poszli-Pojechali.

POSZLI-POJECHALI

Zamki Polski – Ogrodzieniec

  Co łączy Janosika, Zemstę, Rycerza i Iron Maiden? Ogrodzieniec! Jeden z zamków Polski, perełka na Szlaku Orlich Gniazd, nie raz służył swoimi malowniczymi ruinami jako plener filmowy. Teraz – teren do zwiedzania, do imprez plenerowych, rekonstrukcji historycznych oraz do Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Śląskie Smaki

  Moje pierwsze skojarzenia na hasło “Śląskie Smaki” były oczywiste – kluski śląskie. Tyle. Których na dodatek nigdy nie jadłam. Jakoś nie było okazji, a gdy nawet się zdarzyła, to i tak zamawiałam coś innego.  Tak samo, od razu po Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Co warto przywieźć z Indii

  Co warto przywieźć z Indii? Doświadczając egzotyki zawsze chce się choć trochę z niej zabrać do domu, symbol, trofeum – coś co za rok czy dwa przypomni nam o miłych chwilach z dala od domu. Ograniczona pojemność bagaży kontra Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Wrocław na wyrywki: street art w podwórku Ruskiej

  Wrocław – miasto street artu i krasnali. Tak już mi pewnie zostanie. W zamierzchłych czasach, jeden z klientów firmy, dla której wtedy pracowałam, w odpowiedzi na informację, że nigdy nie byłam, powiedział “musi Pani przyjechać na krasnale”. Po kilku kieliszkach Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Warszawskie legendy – Bazyliszek

  Warszawska mapa kulinarna zmienia się niemal z dnia na dzień – lokale pojawiają się i znikają, niekiedy zmieniają profil, zgodnie z nadchodzącymi trendami. Miejsc, które trwają od lat w niemal niezmienionej formie jest naprawdę niewiele. Z pewnością do tej Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Portugalska historia Goa – Margao

  Margao – stolica dystryktu Południowe Goa, kulturowe i gospodarcze centrum stanu Goa, jedno z miast przypominających o portugalskim rozdziale w historii Indii. Przed XVI wiekiem – duże centrum religijne, z kilkunastoma świątyniami, oraz wiedzy, zawartej w tysiącach tomów, przechowywanych w Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Cafelokomotywa – odjazd prosto z PKP Otwock

  Lubię niespodzianki spotykane na drodze i po drodze. Mówi się, że w każdym mieście można znaleźć coś ciekawego. Pewnie teraz uśmiechacie się pod nosem, przypominając sobie co mogło być ciekawego w miejscowości X, przez którą przejeżdżaliście i która nie Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Zamki Polski – Krzyżtopór

  Krzyżtopór – jeden z monumentalnych i “przeklętych” zamków  w Polsce, przypominający swoją historią Titanica. 17 lat budowy, częsta zmiana właściceli i wreszcie, ponad 200 lat rozpadu. Nigdy do końca nie skończony (część dekoracyjna), służy teraz jako pomnik historii, pobudzając  wyobraźnię Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Fort Kochi – brama do Kerali

  Kochi (Koczin) – miasto na południowo-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Indyjskiego, nazywane Bramą do Kerali. Co czyni miasto tak wyjątkowym? Przeplatające się portugalsko-holendersko-brytyjskie wpływy odcisnęły swój ślad na obliczu miasta. Znajduje się tu najstarszy katolicki kościół w Indiach, w którym pochowany jest Vasco Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Maroko na talerzu – harira

  Harira – tradycyjna zupa marokańska. Dobra jako pierwsze danie, jako przystawka, na rozgrzewkę lub jako główne danie. W wersji wege lub z mięsem (kto co lubi). Jest pyszna i bardzo prosta w przygotowaniu. W sumie bardzo długo zbierałam się Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Berlin na wyrywki: street art przy Rosenthaler Straße

  Podwórko przy Rosenthaler Straße 39 – obowiązkowy punkt na mapie Berlina dla wszystkich miłośników street artu i poszukiwaczy alternatywnych klimatów. Zmęczeni turystami, listą atrakcji must-see oraz curry wurstami, które zamiast radości i satysfakcji przyniosły raczej rozczarowanie. To jest miejsce, w Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Berlin w filmach

  Wszystkie filmy o Berlinie, które widziałam, to historie ludzkie, zwyczajne, obyczajowe, jak to w życiu – raz komedia, raz dramat. Wiadomo, kino europejskie, mocno odróżniające się od koncepcji filmów hollywoodzkich. Nie ma w nich zachwycających  widoków ani zakończenia, które Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Warsaw Italian Week – podejście pierwsze

  Warsaw Italian Week – wspaniała inicjatywa, zorganizowana przez Warsaw Restaurant Week. Same angielskie nazwy, dużo dobrego jedzenia, w atrakcyjnej cenie, tym razem z kuchnią włoską na talerzach. W dniach 27-29 marca kilkanaście włoskich restauracji lub restauracji z włoskimi pozycjami w Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Praga: 5 spojrzeń na sztukę uliczną i z ulicy widzianą

  Praga jest na mojej liście miast ze sztuką uliczną (w tym alternatywną) bardzo wysoko. W wielu miastach z kolorowym street artem (chociażby magiczne Valparaiso) jeszcze nie byłam, żeby twierdzić, że jest najlepsza. Ale z pewnością, dzięki, między innymi Davidowi Černemu, Czytaj dalej »

POSZLI-POJECHALI

Berlin na wyrywki: Batman Elektronik

  Berlin potrafi zadziwić na każdym kroku, w każdej dziedzinie. Batman Elektronik – sklep ze starymi komputerami, maszynami, częściami do już niesprzedawanych modeli oraz jednocześnie naprawa tychże starych sprzętów. Brzmi nieciekawie? Nic bardziej mylnego! Bo oprócz tego, to miejsce z Czytaj dalej »