TROPIMY PRZYGODY

Templo del Sol – ekwadorska świątynia sztuki

Pojechaliśmy zobaczyć wulkan Pululahua. Jeden z dwóch na świecie, w którego kraterze żyją ludzie. Przed nim stoi Templo del Sol. Wygląda jak sprzed setek lat, a została zbudowana zaledwie 10 lat temu. I, paradoksalnie, to Świątynia Słońca zrobiła na nas znacznie większe wrażenie niż wulkan, do którego jechaliśmy. Dlaczego? Bo to miejsce nietuzinkowe, głównie ze względu na osobę za nim stojącą: równie nietuzinkowego artystę, Cristobala Ortega. Templo del Sol to muzeum, galeria sztuki oraz miejsce szerzenia kultury andyjskiej. Położone jest ok. 10 kilometrów od Mitad del Mundo, czyli obowiązkowego punktu każdej wizyty w Quito. Świątynia robi wrażenie. Wygląda jakby powstała […] Artykuł Templo del Sol – ekwadorska świątynia sztuki pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Kurs językowy za granicą – jak go zorganizować i co trzeba wiedzieć?

Znalezienie wspólnego języka z miejscowymi jest jedną z ważniejszych spraw podczas podróżowania. Można oczywiście na całym świecie próbować dogadywać się w języku migowo-machanym, ale grozi to (zwłaszcza po dłuższej podróży) zwichnięciem stawów oraz nieporozumieniami (zabawnymi lub groźnymi) w krajach, gdzie pewne gesty oznaczają co innego. Dlatego właśnie warto języka miejscowego się nauczyć, najlepiej zapisując się na szybki, intensywny kurs językowy lub – w przypadku krótkiego wyjazdu – łapiąc najważniejsze słownictwo. Wyjazd krótkoterminowy – złap podstawy! Żyjemy w czasach dobrodziejstwa, jakim jest spore rozpowszechnienie języka angielskiego. W wielu krajach dogadamy się również przy użyciu innych popularnych języków europejskich, jeśli oczywiście się ich […] Artykuł Kurs językowy za granicą – jak go zorganizować i co trzeba wiedzieć? pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Tanie Galapagos? Jak zorganizować wyjazd i obniżyć jego koszta

Do raju to każdy by chciał. Jednak koszta takiego przedsięwzięcia mogą być przytłaczające. Jako osoby raczej nie związane z żadną konkretną religią nie zdradzimy Wam sposobu na dostanie się do raju wiecznego, nie będziemy też jak uliczni kaznodzieje roztaczać wizji końca świata i raju utraconego. Podpowiemy Wam za to jak dostać się do raju na ziemi: na Wyspy Galapagos. Tanio tam nie będzie, ale jest możliwe obniżenie niektórych kosztów podróży i pobytu. Jeśli szczęśliwie macie w kieszeni paszport Ekwadoru, możecie w tym momencie przestać czytać ten tekst, gdyż podróż na Galapagos będzie dla was nieporównywalnie tańsza niż dla wszystkich pozostałych. […] Artykuł Tanie Galapagos? Jak zorganizować wyjazd i obniżyć jego koszta pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Galapagos. Gdzie foki mówią dobranoc

Nie planowaliśmy lecieć na Galapagos. Ale jak wiadomo, plany mają to do siebie, że się zmieniają. Tak było i tym razem, więc trafiliśmy na Galapagos: wyspy wyjątkowe, powalające bioróżnorodnością i unikalnymi gatunkami zwierząt, które są tam – dosłownie – na wyciągnięcie ręki! Napisałabym, że wysiadając z samolotu na Galapagos prawie potknęliśmy się o lwa morskiego wygrzewającego się na płycie lotniskowej, ale to nie byłaby prawda. Kiedy jednak dojechaliśmy z lotniska do Puerto Ayora na wyspie Santa Cruz też nie potknęliśmy się o lwy morskie. Ale patrzyliśmy jak jeden zaczepia sprzedawcę ryb na targu, żeby coś mu rzucił, a drugi wyleguje się […] Artykuł Galapagos. Gdzie foki mówią dobranoc pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

11 rzeczy, za którymi tęsknimy w podróży dookoła świata

Wyjeżdżając wiedzieliśmy, że będziemy tęsknić za rodziną, przyjaciółmi oraz jedzeniem (czytaj: pierogami!). No może jeszcze za własnym kątem, do którego można wracać. Jednak zupełnie się nie spodziewaliśmy, że będziemy tęsknić za rzeczami, które w Polsce wydawały nam się tak błahe i podstawowe, że w ogóle nie wzięliśmy ich pod uwagę. A więc za czym tęsknimy w podróży? W poniższej liście z premedytacją pomijam rodzinę, przyjaciół i jedzenie (ach te pierogi!), bo to oczywiste, że tęsknimy. Skupię się na tęsknotach mniej oczywistych i bardziej zaskakujących. Oto lista rzeczy, za które niejednokrotnie dalibyśmy się pokroić. Z przymrużeniem oka

TROPIMY PRZYGODY

Fiesta de la Fruta y de las Flores w Ambato, czyli karnawał w Ekwadorze

Czas karnawału to w Ameryce Południowej czas tańców i zabawy. W Ekwadorze największe obchody karnawału odbywają się w Ambato. Na ulice wyjeżdżają pojazdy ozdobione kwiatami i owocami, a za nimi tańczą pary poprzebierane w najróżniejsze stroje. Witajcie na Fiesta de la Fruta y de las Flores, czyli Festiwalu Owoców i Kwiatów w Ambato! Wprawdzie parada w Ambato nie umywa się do tej w Rio de Janeiro, ale i tak fajnie było zobaczyć te wszystkie roztańczone, kolorowe pary. Fiesta Ambato ma swoją długą historię. Pierwszy raz zorganizowano ją w 1951 roku jako manifest i próba odrodzenia życia kulturalnego po trzęsieniu ziemi […] Artykuł Fiesta de la Fruta y de las Flores w Ambato, czyli karnawał w Ekwadorze pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Otavalo – targ rozmaitości Ekwadoru

Nie wiem po co tam pojechaliśmy. Chyba tylko po to, żeby mnie zdenerwować. Wszak największy targ z rzemiosłem w Ekwadorze to miejsce, w którym mogłabym wydać majątek. Sęk w tym, że majątkiem nie dysponowałam i, tym bardziej, miejscem w plecaku na te wszystkie piękne rzeczy. A jednak pojechaliśmy do Otavalo. Tu piękne hamaki, obok tysiąc łapaczy snów we wszystkich odcieniach tęczy, a tam plecione torby w wielokolorowe wzory. Pomiędzy jeszcze pledy, kubki, długopisy, szachy, paski, figurki lam, poszewki na poduszki, kapelusze, biżuteria i wszystko, czego tylko dusza zapragnie. A moja w takich miejscach pragnie wiele! Uwielbiam andyjskie wzory, mogłabym całe […] Artykuł Otavalo – targ rozmaitości Ekwadoru pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Podróż za darmo! Można? Nie, nie można!

Ile to razy widzieliście ogłoszenia o prelekcjach o szumnie brzmiących tytułach „Dookoła świata za 10$” czy artykuły w Internecie dumnie głoszące „Przejechałam/em pół świata za darmo”? Ile razy pomyśleliście wtedy: „Wow, szacunek, też bym tak chciał/a”? I idziecie posłuchać prelekcji lub czytacie artykuł o cudownym sposobie na podróżowanie za darmo, bo przecież wiecie, że podróże kosztują. Może poznacie więc tę tajemniczą metodę, dzięki której inni mają fajniej, bo jeżdżą za darmo. Rozczaruję Was, na tym świecie nie ma nic za darmo. Do naszej obecnej podróży odkładaliśmy każdą złotówkę, którą mogliśmy. Bartek męczył się w nie jego świecie zwanym korporacją, a […] Artykuł Podróż za darmo! Można? Nie, nie można! pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Mindo – piękna przyroda i… najlepsze brownie!

Po tygodniach spędzonych w Quito na załatwianiu różnych rzeczy, szukaniu mieszkania i formalnościach związanych z rozpoczęciem kursu hiszpańskiego dla obcokrajowców z radością powitaliśmy pierwszy weekend, kiedy nie musieliśmy nic, a mogliśmy wiele. Na pierwszy wyjazd, a właściwie ucieczkę poza głośną, przepełnioną spalinami stolicę Ekwadoru wybraliśmy Mindo. Mino to mała miejscowość, w której żyje ok. 3 000 mieszkańców. Zauroczyła nas od pierwszego momentu, gdyż była wszystkim tym, czym nie było Quito i niosła ze sobą obietnicę bardzo udanego weekendu. Mindo leży na uboczu Andów, na północny zachód od Quito. Okoliczne góry porasta gęsty las (zwany Cloud Forest), dom tysięcy unikalnych gatunków […] Artykuł Mindo – piękna przyroda i… najlepsze brownie! pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Dzieciństwo, którego nie będzie

Nie będę zbytnio odkrywczy pisząc, że podróżowanie to nie tylko plaża, palmy, uśmiech od ucha do ucha i same radosne dni. Nie, jeśli jeździmy z oczyma szeroko otwartymi. W krajach, po których podróżujemy wiele rzeczy nas smuci, irytuje, drażni a nawet porządnie wnerwia. Dziś będzie o jednej z nich. Czasami będzie to zawyżanie cen przez miejscowych w sposób nieprzyzwoity. Czasami fakt, iż każdego dnia jakiś palant może nas przejechać, bo on, wielki Pan jedzie autem („bo go stać”), a Ty, plebs, akurat ośmielasz się przechodzić przez jezdnię. Czasami może to być kompletna niedbałość o środowisko i zdrowie innych ludzi. Są jednak […] Artykuł Dzieciństwo, którego nie będzie pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Wegetarianin w Ekwadorze

Przed podróżą do Ameryki Południowej (jak i w jej trakcie) słyszałem nie raz, że generalnie to chyba nic tam nie zjem, bo to kontynent wyjątkowo mięsny i kto nie chce umrzeć z głodu wybór będzie miał pomiędzy pizzą a sałatkami. Nic bardziej mylnego. Prawdą jest, że Ameryka Południowa to kontynent o bardzo mięsnej kuchni (który taki nie jest?), ale przy odrobinie czasu i woli gwarantuję wam, że nikt z pustym brzuchem chodzić tu nie będzie. W Ekwadorze spędziłem trochę więcej czasu, więc miałem okazję przyjrzeć się nie tylko temu, co w barach, ale również temu, co w sklepach. Artykuł ten […] Artykuł Wegetarianin w Ekwadorze pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Jak (nie) wytrzymujemy ze sobą w podróży?

Właśnie minęło pół roku odkąd wyjechaliśmy w podróż. Jadąc autobusem, śpiąc w hostelu, pijąc piwo w knajpie, chodząc po górach, zwiedzając zabytki jesteśmy razem. Zawsze razem. Spędzamy ze sobą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 182 dni w tymże półroczu. Dużo. Za dużo. To będzie wpis o tym, dlaczego się rozwodzimy i zaczynamy podróżować osobno. Ok, tylko się z Wami drażnię. Nie rozwodzimy się, nie zaczynamy podróżować osobno. Wręcz przeciwnie! Cieszymy się każdym dniem spędzonym razem i kontynuujemy naszą Niekończącą Się Podróż Poślubną w pełni szczęścia. Chociaż przyznać trzeba, że bywa różnie. Związki w podróży nie muszą być […] Artykuł Jak (nie) wytrzymujemy ze sobą w podróży? pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Zachciało nam się chodzić po wodospadach… Canyoning w Baños

Raz kozie śmierć, zdecydowaliśmy. Następnego dnia siedzimy w busie z grupą innych śmiałków z różnych części świata i instruktorami. Jedziemy na canyoning. Będziemy chodzić po wodospadach. Canyoning to sport ekstremalny, który uprawia się w kanionach. To doskonałe połączenie wspinania, skoków do wody, pływania, trekkingu. Jest to aktywność, która polega na przemieszczaniu się w dół kanionu idąc cały czas za wodą. Po drodze napotkane przeszkody można pokonać na różne sposoby: tam gdzie jest bezpiecznie można skoczyć do wody, ześlizgnąć się na skalnej ślizgawce niczym dziecko na zjeżdżalni, zejść po skale, a gdzie teren jest niebezpieczny lub bardziej wymagający trzeba zjechać na […] Artykuł Zachciało nam się chodzić po wodospadach… Canyoning w Baños pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Dlaczego nie wolno jeść motyli? Z wizytą w Mariposarium

Oczywiście, że nie można jeść motyli! Są zbyt piękne i zbyt delikatne, żeby je jeść! Zdradzić Wam sekret? Nie zjadłam ani jednego! Ale za to zrobiłam im jakiś tysiąc zdjęć. Dlaczego? Bo były tak cudownie fotogeniczne, że inaczej się nie dało

TROPIMY PRZYGODY

Semana Santa w Ekwadorze, czyli najdziwniejsza procesja

Semanta Santa, czyli Wielki Tydzień to zarówno w Ekwadorze, jak i w całej Ameryce Południowej bardzo ważny okres. Dla wierzących to okres przygotowań do Wielkanocy; okres zadumy, modlitwy oraz pokuty. Tę ostatnią wyraźnie widać podczas wielkopiątkowych procesji. Procesji, które potrafią wywołać ciarki na plecach. Dlaczego? W Wielki Piątek, mieliśmy okazję uczestniczyć w Procesión Jesús del Gran Poder (Procesja Jezusa Wielkiej Mocy), która odbywa się w każdy Wielki Piątek od 1961 roku jednocześnie w dwóch miejscach w Quito: na południu i na Starym Mieście. Ta druga jest większa – bierze w niej udział ok. 200 tysięcy osób, zarówno idących w procesji, […] Artykuł Semana Santa w Ekwadorze, czyli najdziwniejsza procesja pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Wegetarianin w Kolumbii i Panamie

Przed podróżą do Ameryki Południowej (jak i w jej trakcie) słyszałem nie raz, że generalnie to chyba nic tam nie zjem, bo to kontynent wyjątkowo mięsny i kto nie chce umrzeć z głodu wybór będzie miał pomiędzy pizzą a sałatkami. Nic bardziej mylnego. Prawdą jest, że Ameryka Południowa to kontynent o bardzo mięsnej kuchni (który taki nie jest?), ale przy odrobinie czasu i woli gwarantuję wam, że nikt z pustym brzuchem chodzić tu nie będzie. Pierwsza część mini przewodnika po kuchni wegetariańskiej i wegańskiej w Ameryce Południowej obejmować będzie Panamę, Kolumbię, w następne zawierać będą porady z kolejnych odwiedzonych krajów. Przewodnik […] Artykuł Wegetarianin w Kolumbii i Panamie pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Kolumbia praktycznie – informacje i ceny

Napisać o Kolumbii, że jest krajem różnorodnym to banał. Państwo większe niż Francja i Hiszpania razem wzięte, pokryte przez Puszczę Amazońską, góry (w tym Andy) i posiadające ponad 3 000 km wybrzeża przy dwóch oceanach musi pozostawić raczej niedosyt niż przesyt. Kolumbia, niezasłużenie, cieszy się złą sławą i uchodzi za jeden z niebezpieczniejszych krajów Ameryki Południowej. Naszym zdaniem wystarczy się odpowiednio przygotować i być czujnym, aby podróżować bezpiecznie i w pełni docenić uroki kraju: zarówno oszałamiającą przyrodę, jak i dobrych i przyjaznych mieszkańców. O czujność i brak lekkomyślności (co pomaga wszędzie na świecie) możemy jedynie apelować, co do przygotowania mam […] Artykuł Kolumbia praktycznie – informacje i ceny pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Las Lajas – kościół jak z bajki

Nie jesteśmy fanami sztuki sakralnej, nie odwiedzamy każdego kościoła, jaki spotkamy na naszej drodze. Ale jest kilka świątyń, które zrobiły na na spore wrażenie. Jedną z tych, obok których nie można przejść obojętnie jest kościół wyglądający jak pałac z bajki. Nazywa się Bazylika Las Lajas i czeka na odwiedzających na południu Kolumbii. Las Lajas to niewielka miejscowość położona tuż przy granicy Kolumbii z Ekwadorem. Nie byłoby w niej nic ciekawego do oglądania, gdyby nie „cud”, który wydarzył się tu w 1754 roku. Mieszkanka Ipiales, María Mueces wracała przez góry ze swoją głuchoniemą córką do domu. Na jednej ze skał na zboczu […] Artykuł Las Lajas – kościół jak z bajki pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Piękny wulkan Azufral

Był naszym pierwszym. Jak to krótki romans, przyniósł radość, adrenalinę, ale też i ból. Przez chwilę bujaliśmy w obłokach, a właściwie nad nimi. To od niego zaczął się nasz flirt z wulkanami i wysokością. I właśnie dlatego wulkan Azufral zawsze będzie zajmował wyjątkowe miejsce w naszym sercu. Wulkan Azufral nie jest największym ani nawet najpiękniejszym wulkanem w Ameryce Południowej. Ale dla nas pozostanie wyjątkowy, bo to na nim przekroczyliśmy po raz pierwszy granicę 4 000 metrów n.p.m. Ale to nie powód, dla którego Azufral wart jest poznania. Powodem jest piękna Laguna Verde (zielone jezioro) w kraterze tego kolumbijskiego wulkanu. Azufral […] Artykuł Piękny wulkan Azufral pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

21 zasad bezpieczeństwa w Ameryce Południowej

Ameryka Południowa – bezpieczeństwo i mity, jakie wokół niego narosły czasami sprawiają, że łapiemy się za głowę. Oczywiście prawdą jest, iż poziom bezpieczeństwa jest tu inny niż w Europie. Nastąpiło jednak dziwne wyolbrzymienie problemu, z którym postaramy się w poniższym poradniku uporać. Przedstawiamy Wam zasady bezpieczeństwa, jakimi, według nas, powinno się kierować podróżując po Ameryce Południowej. Nie gwarantujemy oczywiście, że nic złego się nie przytrafi (kradzież, napaść lub zwyczajne oszukanie przy zakupie czegokolwiek), ale złe rzeczy mogą przytrafić się każdemu i bez wychodzenia z domu. Korzystając jednak z poniższych zasad oraz zdrowego rozsądku będziecie w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia przykrych sytuacji. […] Artykuł 21 zasad bezpieczeństwa w Ameryce Południowej pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Po co nam ubezpieczenie podróżne? [KONKURS]

Odpowiedź na tytułowe pytanie jest banalnie prosta: potrzebujemy ubezpieczenie podróżne dla spokoju sumienia. Bo wyjeżdżając w podróż nikt nie zakłada, że coś mu się stanie i że będzie musiał z niego skorzystać. I oby zawsze tak było! Niestety, nie zawsze tak jest, bo różne rzeczy się w podróży przytrafiają. To, że (odpukać!) nam nigdy nic poważnego się nie stało, nie znaczy, że się nie nigdy nie stanie i że mamy nie mieć ubezpieczenia. Pamiętam jak byłam na wyjeździe narciarskim w Alpach jako pilotka – co chwilę ktoś łamał sobie nogę, rękę czy w jakiś inny sposób się zranił. I właśnie […] Artykuł Po co nam ubezpieczenie podróżne? [KONKURS] pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Cali – miasto ptaków i murali

Cali szczęścia nie ma, zwłaszcza do informacji turystycznej w mieście. Pan przy stoisku w najbardziej turystycznej części miasta (San Antonio) zagadnięty co jeszcze można w Cali zobaczyć, odpowiada: San Antonio. I tyle. Dociekliwi znajdą jeszcze informacje o festiwalu i koncertach... Artykuł Cali – miasto ptaków i murali pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Salento – kolonialne serce Kolumbii

Salento, najbardziej znane miasto regionu Eje Cafetero w Kolumbii to nie tylko „stolica” kawowej krainy, ale też piękne kolonialne miasteczko, które przyciąga co roku rzesze turystów kolumbijskich oraz zagranicznych. Do Salento pojechaliśmy w grudniu, spędzić tam święta Bożego Narodzenia. Dla... Artykuł Salento – kolonialne serce Kolumbii pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Medellín – 11 powodów, aby odwiedzić miasto Escobara

Medellín to wciąż miasta zagadka. Wciąż wiele się słyszy o problemach z bezpieczeństwem, zwłaszcza w dzielnicach oddalonych od centrum. Widok tysięcy policjantów na każdym skrzyżowaniu z jednej strony uspokaja, z drugiej nasuwa pytanie: co jest nie tak, że musi ich... Artykuł Medellín – 11 powodów, aby odwiedzić miasto Escobara pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

11 owoców, o których istnieniu nie miałeś pojęcia

Północ Ameryki Południowej to nie tylko różne rodzaje bananów, ale prawdziwy owocowy raj! Wiedzieliśmy, że na brak owoców nie będziemy narzekać, ale nie spodziewaliśmy się aż takiej różnorodności. Tajemniczo brzmiące nazwy niewiele nam mówiły, toteż postanowiliśmy spróbować tych nietypowych dla... Artykuł 11 owoców, o których istnieniu nie miałeś pojęcia pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Comuna 13 w Medellin – sztuka przeciw wykluczeniu

15Medellín to miasto, które diametralnie zmieniło i dalej zmienia swój wizerunek. Znane niegdyś przez Pablo Escobara, kartele narkotykowe i bycia do 2003 roku najniebezpieczniejszym miastem świata, dziś pokazuje odwiedzającym swoje nowe oblicze – dumne, nowoczesne, rozwijające się miasto, pamiętające o... Artykuł Comuna 13 w Medellin – sztuka przeciw wykluczeniu pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Różowy zawrót gówy, czyli flamingi w Kolumbii!

Od dawna chciałam zobaczyć różowe flamingi. Nie mam pojęcia dlaczego, po prostu chciałam. Kiedy więc szukałam informacji o ciekawych miejscach na wybrzeżu w Kolumbii, mój wzrok przykuła malutka wioska: Boca de Camarones. Leży tuż przy pięknej zatoce, która jest domem... Artykuł Różowy zawrót gówy, czyli flamingi w Kolumbii! pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Czarne złoto Kolumbii, czyli jak powstaje kawa?

Poniedziałek, 8 rano. Przecierasz oczy nie tylko z senności, ale również z niedowierzania, że „jak to? Dopiero co był piątek, był weekend, było wszystko, a tu znowu poniedziałek…” Noga za nogą wleczesz się do kuchni w domu lub w pracy,... Artykuł Czarne złoto Kolumbii, czyli jak powstaje kawa? pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Najtańsze wyszukiwarki lotów [RANKING]

Szukanie atrakcyjnych cen lotów może irytować, ponieważ ceny pomiędzy liniami lotniczymi oraz pośrednikami bardzo mocno się różnią. Ten sam lot w jednej wyszukiwarce lotów może kosztować 2x więcej niż w innej, ale będzie tańszy niż bezpośrednio u przewoźnika. Skąd wiedzieć,... Artykuł Najtańsze wyszukiwarki lotów [RANKING] pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.

TROPIMY PRZYGODY

Najtańsze wyszukiwarki lotów [RANKING]

Szukanie atrakcyjnych cen lotów może irytować, ponieważ ceny pomiędzy liniami lotniczymi oraz pośrednikami bardzo mocno się różnią. Ten sam lot w jednej wyszukiwarce lotów może kosztować 2x więcej niż w innej, ale będzie tańszy niż bezpośrednio u przewoźnika. Skąd wiedzieć,... Artykuł Najtańsze wyszukiwarki lotów [RANKING] pochodzi z serwisu Tropimy Przygody.