TROPIMY

Niech ten rok już się skończy!

Podsumowania roku miało nie być, ale jednak je piszę. Może przeglądając zdjęcia ze świata spojrzę na ten rok życzliwszym okiem. Dzisiaj rano leżałam w łóżku i patrzyłam na naszą „podróżniczą galerię”. Dwa miesiące temu... Dzięki, że czytasz nas przez RSS! :) Przemek i Magda Post Niech ten rok już się skończy! pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Książki dla kochających podróże – edycja 2016

Czas na podsumowanie 2016 pod kątem książek podróżniczych, które przewinęły się przez nasze mieszkanie, ułożyły się w stosy na stolikach nocnych, zmieściły się na Kindle’u, do torebki w drodze do pracy i walizki w... Dzięki, że czytasz nas przez RSS! :) Przemek i Magda Post Książki dla kochających podróże – edycja 2016 pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Central Park jesienią. Kolory Nowego Jorku.

Nie mogę nie pokazać Wam jak pięknie wygląda Central Park jesienią! Jechaliśmy do Nowego Jorku na początku listopada pełni nadziei, że jeszcze zdążymy zobaczyć Central Park pełen kolorowych liści. I trafiliśmy idealnie!  Chociaż już... Dzięki, że czytasz nas przez RSS! :) Przemek i Magda Post Central Park jesienią. Kolory Nowego Jorku. pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Wszyscy jesteśmy Amerykanami – opowieści o amerykańskiej imigracji

Dlaczego ludzie zmieniają kraj zamieszkania? Co sprawia, że porzucają swoje dotychczasowe życie i ruszają na koniec świata, żeby zacząć wszystko od nowa? Czy zupełnie porzucają więź ze swoim krajem pochodzenia? Dlaczego niektórzy imigranci pielęgnują... Dzięki, że czytasz nas przez RSS! :) Przemek i Magda Post Wszyscy jesteśmy Amerykanami – opowieści o amerykańskiej imigracji pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Nowy Jork – miejsce, do którego dobrze się wraca

Podobno Nowy Jork albo się kocha, albo nienawidzi. My jesteśmy zdecydowanie w tej pierwszej grupie. Mój pierwszy raz z The City był w 2009 roku, drugi raz byliśmy tam z Przemkiem już razem –... Dzięki, że czytasz nas przez RSS! :) Przemek i Magda Post Nowy Jork – miejsce, do którego dobrze się wraca pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Kanion Antylopy i Horseshoe Bend, czyli dojechaliśmy do Page

Przed wyjazdem do USA mieliśmy zaplanowane wiele atrakcji, ale prawie żadna z nich nie była zarezerwowana lub wykupiona wcześniej. Oprócz jednej – wejściówki do Kanionu Antylopy w godzinach okołopołudniowych. Dlaczego Kanion Antylopy jest marzeniem... Dzięki, że czytasz nas przez RSS! :) Przemek i Magda Post Kanion Antylopy i Horseshoe Bend, czyli dojechaliśmy do Page pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Samochodem po USA – poradnik dla żółtodziobów

Jeśli jakikolwiek kraj na świecie kojarzy się z jazdą samochodem to są to Stany Zjednoczone. W USA bez samochodu jesteście prawie jak bez ręki. Natomiast samochodowe podróże po Stanach Zjednoczonych to przygoda sama w... Dzięki, że czytasz nas przez RSS! :) Przemek i Magda Post Samochodem po USA – poradnik dla żółtodziobów pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Czy Wielki Kanion naprawdę jest taki wielki?

Wygląda fajnie, ale w gruncie rzeczy to wielka dziura – jak zwykle Przemek zyskał +10 do celnego komentarza. To żart, ale prawda jest taka, że setki zdjęć Wielkiego Kanionu, które możecie znaleźć w Internecie, albumach, czy... Dzięki, że czytasz nas przez RSS! :) Przemek i Magda Post Czy Wielki Kanion naprawdę jest taki wielki? pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Z Los Angeles do San Francisco – NOWY FILM z USA!

Jedziemy z Los Angeles do San Francisco wzdłuż wybrzeża Pacyfiku słynną kalifornijską „jedynką”, czyli Pacific Coast Highway. Oczywiście Mustangiem! Wreszcie zmontowałam kolejną część filmu z Ameryki Dla Geeka! W filmie zobaczycie słonie morskie w... Dzięki, że czytasz nas przez RSS! :) Przemek i Magda Post Z Los Angeles do San Francisco – NOWY FILM z USA! pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Route 66 – amerykańska trasa wypełniona marzeniami

Mother Road, czyli Droga Matka, Droga Legenda – powiedzieć tyle o Route 66, to jak nic nie powiedzieć. Kult, jaki narodził się wokół najbardziej znanej trasy w Stanach Zjednoczonych sprawia, że stała się drogą... Dzięki, że czytasz nas przez RSS! :) Przemek i Magda Post Route 66 – amerykańska trasa wypełniona marzeniami pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Moje Wielkie Włoskie Urodziny

Macie mało urlopu? Zostały tylko pojedyncze dni do wykorzystania do końca roku, a jest dopiero czerwiec? Jeśli tak – to łapcie gotowy plan wycieczki objazdowej (czyli naszego ukochanego road-tripu) po północy Włoch, a konkretniej... Dzięki, że czytasz nas przez RSS! :) Przemek i Magda Post Moje Wielkie Włoskie Urodziny pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Dam you, zaporo!

Jakie znacie tamy w Stanach Zjednoczonych? Jeśli już przyjdzie Wam do głowy jakakolwiek, to pewnie będzie to zapora Hoovera, turystycznie najbardziej znana (i najwygodniej położona) tama w USA. I my także chcieliśmy ją zobaczyć,... Post Dam you, zaporo! pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

InsPiMacje 1/2016 + KONKURS!

Dzisiaj wyjątkowe – po pierwsze bo dawno ich nie było (to dopiero pierwsze w tym roku, whaaaat?), a po drugie bo mamy dla Was kupony zniżkowe i KONKURS! Chodźcie! Na początek… Jeże i konkurs... Post InsPiMacje 1/2016 + KONKURS! pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Male – najmniejsza stolica świata

Organizując wyjazd na Malediwy na własną rękę prawie na pewno spędzicie trochę czasu w stolicy tego wyspiarskiego kraju – Male. Zapraszam na praktyczny wpis o stolicy Malediwów: co warto zobaczyć mając kilka godzin, jak... Post Male – najmniejsza stolica świata pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Huraa Hurra! Jak jest na lokalnej wyspie na Malediwach?

„Jechać na Malediwy i nie spać w domku na wodzie to zupełnie bez sensu„. Czyżby? Przeczytajcie o tym, jak to jest nie mieszkać w resorcie, ale wśród prawdziwych mieszkańców Malediwów na wyspie Huraa i... Post Huraa Hurra! Jak jest na lokalnej wyspie na Malediwach? pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Nowości i ekscytująca podróż w nieznane!

NOWE DZIAŁY: MODOWY I COACHINGOWY W PRZYGOTOWANIU!!!!!!!!!!!! JESTEŚMY SUPER-PODEKSCYTOWANI!!! Kochani! Pracowaliśmy bardzo ciężko, ale wreszcie możemy to ogłosić – od poniedziałku pojawią się na blogu dwa nowe działy – MODOWY, za który będzie odpowiadał..... Post Nowości i ekscytująca podróż w nieznane! pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Share Week 2016

Polecamy nasze ulubione blogi! Postanowiliśmy wziąć udział w tegorocznej edycji akcji Share Week i dzisiaj polecamy Wam nasze najulubieńsze blogi. Głównie te z tematyki podróżniczej, ale dorzucimy też kilka gratisów. No to jedziemy. Nasze TOP3... Post Share Week 2016 pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Viva Las Vegas!

To będzie krótki post. Obezwładnię Was kiczem i feerią świateł. Neonami, przebierańcami na ulicach i architektonicznymi dziwadłami. Zabieram Was do Las Vegas.  Do Vegas wjeżdżamy po pobudce przed świtem i przedpołudniu spędzonym w Dolinie... Post Viva Las Vegas! pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Dolina Śmierci – witajcie w piekarniku!

Dolina Śmierci od początku planowania Ameryki Dla Geeka była na naszej liście. Miałam spore obawy, czy jechanie tam w połowie czerwca to dobry pomysł. Po pierwsze, czy warto pchać się tam w najgorętszy moment... Post Dolina Śmierci – witajcie w piekarniku! pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Malediwy 101: poradnik dla żółtodziobów

Malediwy – białe plaże, turkusowa woda i palmy kokosowe. Jeśli wydaje się Wam, że takie rzeczy dla zwykłych śmiertelników dostępne są tylko na pocztówkach (w wersji retro) i na tapecie na pulpicie (w wersji współczesnej)... Post Malediwy 101: poradnik dla żółtodziobów pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

#inwAzja Malediwy & Sri Lanka – LIVE!

Piszemy do Was z Malediwów i Sri Lanki NA ŻYWO! Jedźcie razem z nami na nasz pierwszy wyjazd do Azji! Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016. Aktualna lokalizacja: WARSZAWA 2016 rok rozpoczynamy z przytupem!  Odliczamy już godziny... Post #inwAzja Malediwy & Sri Lanka – LIVE! pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Gwiezdne Wojny – z wizytą na planie filmowym

Kto nie oglądał słynnej sagi „Gwiezdne Wojny”? Ręce w górę. Nie widzę ani jednej. Nie muszę więc pytać, czy znacie miejsca i postaci zamieszkujące Galaktykę. W szczególności – planetę Tatooine, na którą Was dzisiaj... Post Gwiezdne Wojny – z wizytą na planie filmowym pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Podróżuj jak… programista!

Czy programiści podróżują inaczej niż zwykli ludzie? Jak podróżuje się z programistą? Czy zawód programisty przydaje się w podróżach? Czy da się pracować w zawodzie przemieszczając się z jednego miejsca na świecie w drugie? Na te... Post Podróżuj jak… programista! pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Książki dla kochających podróże – edycja 2015

Jeśli macie już dość postów o pomysłach na prezenty gwiazdkowe dla podróżnika / męża / babci /cioci , to przeczytajcie tego posta i kupcie książkę – dla siebie. Podsumowuję 2015 rok pod kątem książek... Post Książki dla kochających podróże – edycja 2015 pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Sekwoje – 12 rzeczy, których nie wiesz o największych drzewach świata

Następny przystanek po Yosemite to Sequoia National Park, czyli Park Narodowy Sekwoi. Sekwoje, wiadomo, największe drzewa na świecie. I… tyle o nich wiedzieliśmy przed wjazdem do parku. A kryją one w sobie trochę tajemnic!... Post Sekwoje – 12 rzeczy, których nie wiesz o największych drzewach świata pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Twin Peaks – kultowe miasteczko 25 lat później

Strzyżyk myszaty*, dymy z kominów tartaku, iskry wydobywające się spod maszyny ostrzącej tarczę piły. Morderstwo, sowy, które nie są tym, czym się wydają, karły mówiące wspak i zjawiska paranormalne. To wizja Twin Peaks, którą... Post Twin Peaks – kultowe miasteczko 25 lat później pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Mity z Yosemite, czyli 3 opowieści z jednego z najpiękniejszych Parków Narodowych na zachodzie USA.

W Parku Narodowym Yosemite najtrudniejsza jest jego nazwa. Yosemite czytamy tak: JOZEMITI (z akcentem na drugą sylabę), nie żadne jozmajt, jozemajti. No to jak to już wiecie, to jesteście bogatsi o nowe słowo, a reszta jest już... Post Mity z Yosemite, czyli 3 opowieści z jednego z najpiękniejszych Parków Narodowych na zachodzie USA. pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Jak sensownie zwiedzać Parki Narodowe w USA? Subiektywny przegląd cudów Ameryki

Trasa naszej pierwszej objazdówki po Stanach Zjednoczonych wiodła przez wschodnią część kraju – tam poruszaliśmy się głównie po miastach i spaliśmy w hotelach i motelach. Podczas drugiego roadtrip’u byliśmy na zachodzie USA i tam... Post Jak sensownie zwiedzać Parki Narodowe w USA? Subiektywny przegląd cudów Ameryki pojawił się po raz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

InsPiMacje 4/2015

Piątek! Idealny dzień na InsPiMacje! Mamy dla Was też kilka fajnych (chyba) newsów, więc czytajcie dalej. News Na początek ogłoszenia. Po pierwsze: radio. W najbliższą niedzielę, 18 października 2015 o godz. 20:00 będziemy w radiu!... Post InsPiMacje 4/2015 pojawił się poraz pierwszy w TroPiMy.

TROPIMY

Weekend za miastem dla mieszczuchów – Białowieski Park Narodowy

Cały czas szukamy ciekawych miejsc na wyjazd na weekend. Czasem zmęczeni całym tygodniem w pracy nie marzymy o niczym innym, jak tylko o ciszy i odklejeniu się od biurek i klawiatur, przy których zwykle... Post Weekend za miastem dla mieszczuchów – Białowieski Park Narodowy pojawił się poraz pierwszy w TroPiMy.