WHERE IS JULI+SAM

Should I stay or should I go?

To proste! 16 powodów, dla których powinieneś wyjechać w podróż dookoła świata. Niektórym marzy się przez całe życie, chcą być małymi odkrywcami, jechać w świat. Ale… na marzeniach się kończy, bo zawsze jest tysiąc powodów, tysiąc przeszkód na drodze i podróż dookoła świata pozostaje w obłokach. Inni są o krok od spakowania walizek, a jeszcze inni, […] The post Should I stay or should I go? appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Jak odczarowaliśmy sobie Indonezję

Złe wspomnienia z jednej strony, z drugiej – stereotypy. Czy warto dawać drugą szansę krajom, których nie polubiliśmy i jak to zrobić? Nie miałam z niej na tyle dobrych wspomnień, żeby obudził się we mnie mały odkrywca. Sam za to przepełniony był stereotypowym myśleniem – Indonezja to było dla niego Bali. Bali, pełne Australijczyków-wieśniaków, na […] The post Jak odczarowaliśmy sobie Indonezję appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Kurs językowy w Australii – 8 razy tak!

W to, że warto uczyć się języków, i że angielski to podstawa, chyba nikt już dziś nie wątpi. Ale to, żeby na kurs językowy jechać do Australii, może niektórym wydawać się głupim pomysłem. Nie powinno – Australia to dobre miejsca na wakacyjną naukę! Przy okazji będę też palmy, kangury, przystojni surferzy i… dobra kawa

WHERE IS JULI+SAM

Widoki na Opera House

Ma w sobie to coś. A jak ktoś twierdzi inaczej – nie widział jej z tej strony… Do Sydney wpadamy na chwilę, albo oprowadzić gości, albo odwiedzić znajomych. Zazwyczaj brakuje nam czasu na odkrywanie nowych miejsc, w Sydney dzieje się tyle, że trudno coś wybrać, ale tym razem się udało i, trochę przez przypadek, powstała […] The post Widoki na Opera House appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Złapali Trop z Darwin do Sydney

Ania i Rafał prowadzą blog www.zlaptrop.com. Podobno podróżują odkąd pamiętają, a poskutkowało podróżą dookoła świata. Już ich lubię – polubcie i Wy! Złapali Trop z Darwin do Sydney Kiedy byliście w Australii i na jak długo? W Australii byliśmy w od maja do lipca 2014 roku. Łącznie prawie 3 miesiące, za mało jak się okazało! […] The post Złapali Trop z Darwin do Sydney appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Tam król na pewno nie chodzi piechotą – Kings Canyon

Kings Canyon nie jest po drodze, dlatego wielu go omija. Nie zróbcie tego błędu i zajrzyjcie w miejsce, gdzie król raczej nie chodziłby piechotą. Bo za daleko.  Wycieczka do Kings Canyon Zastanawiałyśmy się długo, czy zboczyć z trasy te sto sześćdziesiąt kilometrów, żeby następnego dnia te same sto sześćdziesiąt kilometrów przejechać w drugą stronę. Zastanawiałyśmy się […] The post Tam król na pewno nie chodzi piechotą – Kings Canyon appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Dziś są moje urodziny

Zerkałam na nich przez uchylone okno. Siedzieli we dwóch, zagadani jak najlepsi kumple. Nie wiem, o czym rozmawiali, bo szczebioczące papugi i szum palmowych liści na delikatnym wietrze skutecznie zagłuszały dialog. Zresztą, nie słowa były tu ważne, nawet nie chciałam snuć domysłów, o czym toczy się dyskusja. Wolałam patrzeć – na dwóch facetów mojego życia. To […] The post Dziś są moje urodziny appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Zrozumieć Uluru na spacerze

Dotychczas widziałam je tylko z daleka – Uluru wyglądało barwnie i dostojnie – ale to wtedy, kiedy musiałam zadrzeć głowę wysoko w górę, żeby zobaczyć, gdzie jego rdzawa szata spotyka się z błękitem nieba, poczułam, że jestem tu naprawdę. Wycieczka na Uluru. Część trzecia Poczułam też, że bije z niego jakaś dziwna energia, energia, której […] The post Zrozumieć Uluru na spacerze appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Muchy w nosie i magiczne kamienie – Uluru

Hipnotyzuje. Zmusza do refleksji. Po prostu – coś w sobie mama. Uluru i magia jego otoczenia.  Wycieczka na Uluru. Część druga Trzy muchy usiadły mi na ramieniu. Trzy inne zabzyczały wkurzająco z obu stron. Jedna bezczelnie wylądowała w nosie. Skutecznie przypomniały mi, że zakup siatek do osłonięcia twarzy to najważniejsze, co musimy teraz zrobić. Tu, […] The post Muchy w nosie i magiczne kamienie – Uluru appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Pierwsze spotkania w samym sercu – Uluru

Nie mogę uwierzyć, że nigdy mnie tu nie ciągnęło, że spotkanie z Uluru ciągle odkładałam na później. Tak się zaczęła wielka przygoda… Wycieczka na Uluru. Część pierwsza Gdzieś w tym zamglonym horyzoncie, przez malutkie, samolotowe okno pilnie go wypatruję, żeby pomachać na do widzenia. Niestety – upalne powietrze ogranicza widoczność. Zamykam oczy i macham w wyobraźni, szepcząc „Do […] The post Pierwsze spotkania w samym sercu – Uluru appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Pod palmami, na wschodnim wybrzeżu. [Wasza Australia]

Spędzili sylwestra w Sydney (zazdroszczę). Zachwyciła ich Great Ocean Road, kangury, koale i radosny sposób bycia Australijczyków. Już myślą o powrocie.  Ola i Łukasz, „sierotki” po korporacji, w kilkumiesięcznej podróży życia, w poszukiwaniu nowych wrażeń i doświadczeń. Mają naturę podróżników. Przez ostatnie lata udało im się odwiedzić wiele cudownych miejsc na pięciu kontynentach. Prowadzą blog pod-palmami.pl, […] The post Pod palmami, na wschodnim wybrzeżu. [Wasza Australia] appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Mój list do mnie

Cześć Julka! Ok, wiem… Jesteś wkurzona już za sam początek. Wiem, że nie lubisz być „Julką”, ale nie mogłam sobie darować takiej okazji, bo lubię być czasem uszczypliwa. Tak samo jak Ty – z tego się nie wyrasta. Znaczy… tak samo jak ja, bo piszę do ciebie z przyszłości – jestem o piętnaście lat starszą […] The post Mój list do mnie appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Najechana czy odkryta – rozmowa o historii Australii

W szkołach uczą o kapitanie Cooku, który odkrył niezamieszkały ląd. Ale Australia wtedy już dawno była odkryta i zamieszkała, i jej historia powinna być opowiedziana na nowo. Przeszłości się nie odwróci, ale o przeszłości można mówić prawdę, trzeba mówić prawdę i wyciągać z niej wnioski na przyszłość. Bo historia lubi, niestety, zataczać koło… Australia – najechana […] The post Najechana czy odkryta – rozmowa o historii Australii appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

6 nawyków, które sprawią, że będziesz szczęśliwszy

Szczęście to wielkie słowo, a móc powiedzieć, że jest się szczęśliwym to wielka rzecz – poczucie, do którego w życiu powinien dążyć każdy z nas, a o które, najzwyczajniej, trudno. Szczęście dla każdego z nas jest czymś innym, jest innym stanem, osiąganym w różnych sytuacjach. Jest uczuciem, które przybierając różne formy, ma nas uparcie popycha wprzód. […] The post 6 nawyków, które sprawią, że będziesz szczęśliwszy appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Jej Dni Australii. Karolina Sypniewska-Wida

Karolina Sypniewska-Wida jest współorganizatorką Dni Australii w Polsce. To inspiracja, a przy tym po prostu fajna dziewczyna. Samotnie przebyła pół świata, dziś mieszka w Sydney. Wszystko, co wie o Australii, sprawdziła na własnej skórze. Nie raz. Karolina podróżowała samotnie, zanim jeszcze samotne wyprawy, podróże z plecakiem, blogowanie stały się takie nośne. W 2005 roku zwiedziła Amerykę Środkową, potem przez dobre […] The post Jej Dni Australii. Karolina Sypniewska-Wida appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Las deszczowy po sąsiedzku [Brisbane]

Musieliśmy przeprawić się przez siedem strumyków, zrzucić z nóg setkę pijawek, przejść siedemnaście kilometrów, żeby poczuć się jak w raju. – A może pojedziemy gdzieś na weekend tylko we dwójkę? – tym jednym zdaniem zburzyłam plany Sama, bo planował już od jakiegoś czasu kemping ze znajomymi z pracy. – Wiesz, zaraz przyjeżdża moja mama, potem […] The post Las deszczowy po sąsiedzku [Brisbane] appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Powiedziałem mojej szefowej, że świat mnie zawołał [Bohater książki]

Pracowaliśmy przez ścianę, a poznaliśmy się dopiero w Peru, w trakcie mojej podróży dookoła świata.  Przez kilka lat pracowaliśmy w jednej firmie, ale los nie chciał żebyśmy poznali się w Warszawie, bardzo nie chciał. Jakimś cudem nie mijaliśmy się na korytarzach, nie przygotowywaliśmy wspólnych projektów, nigdy na siebie nie trafiliśmy. Do czasu. Spotkaliśmy się… w […] The post Powiedziałem mojej szefowej, że świat mnie zawołał [Bohater książki] appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Co chciałbyś dziś robić? [Wyniki konkursu]

Co chciałbyś dziś robić? Niby proste pytanie, na które odpowiedź powinna wylecieć z rękawa w towarzystwie kilku innych, a jednak… Określanie swoich potrzeb czy marzeń, bywa niezwykle trudne. Sama czasem budzę się i nie wiem, czego bym chciała od dzisiejszego dnia, od siebie samej dzisiejszego dnia. Nie mogę określić, co bym zrobiła, gdyby tylko mogła. […] The post Co chciałbyś dziś robić? [Wyniki konkursu] appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Napisałam książkę. I chcę ci ją dać

Z miłości do podróży i do pisania. Z miłości do świata i ludzi. Z potrzeby pomagania. Napisałam książkę. Książkę, która jestem dzieckiem podróżniczej historii i miłości do pisania. Książkę, która już bardziej moja nie mogłaby być. To nie jest infantylna opowieść o miłości, ani też przewodnik po najpiękniejszych miejscach na świecie. Nie jest wypchanym po […] The post Napisałam książkę. I chcę ci ją dać appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

English spoken here

Na naukę nigdy podobno nie jest za późno. Dziś zaczęłam kurs języka angielskiego w Brisbane. Nauka angielskiego w Australii Za to powinnam chyba cmokać rodziców po stopach i to wytrwale, do końca życia. Za to, że przymuszali mnie do nauki języka angielskiego. Tak, przymuszali, za włosy ciągali (nawet, jak miałam krótkie), bo wcale się mi nie […] The post English spoken here appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Nowy pająk. O nie!

Jeśli myśląc o wyjeździe do Australii, truchlejecie na sam dźwięk słowa pająk, zmartwię was… Naukowcy odkryli właśnie nowy gatunek pająka. Nie znoszę pająków. Serdecznie. Odrzucają mnie pod każdym względem – te ich rozkraczone nóżki, obłe odwłoki, oczka, które nie wiadomo, gdzie patrzą i pajęczyny, które paskudnie przylegają do twojej skóry. Otrząsam się, jak oblana kwasem, […] The post Nowy pająk. O nie! appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Bo są ludzie

Ta podróż dookoła świata to historia dziwnych spotkań. Poznajcie bohaterów mojej książki, Gdzie jest Julia?. Przyjaciół. Gdyby nie ludzie, których spotkałam na swojej drodze, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem dziś. A właśnie dziś jest to szczególnie ważne. Dlaczego? Bo za kilka dni ukaże się moja książka o podróży dookoła świata, Gdzie jest Julia? (książkę można już […] The post Bo są ludzie appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

I właśnie teraz odechce ci się jechać do Australii

Seryjni mordercy, jadowite węże i pająki, tajemnicze zniknięcia i bezwzględna przyroda… W pięknej Australii. Mam bujną wyobraźnię. Mam też czasem nieuzasadnione obawy, chociaż rozsądek powinien brać w tym wieku górę. Mimo, że raczej twardo stąpam po ziemi, obawiam się, że gdy podniosą głowę po umyciu zębów, w lustrze zobaczę czyjąś twarz. Taką nieruchomą, ze wzrokiem […] The post I właśnie teraz odechce ci się jechać do Australii appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

8 zdjęć wyspy Rottnest, na które lubię patrzeć

W przewodnikach po Zachodniej Australii nie wyróżnia się szczególnie. A szkoda, bo jest perłą przy samym Perth. 8 zdjęć wyspy Rottnest, na które lubię patrzeć Nie słyszałam o niej do momentu, w którym wylądowałam w Perth. Później zrobiła się sławna na chwilę, bo ktoś odkrył, że selfie z kuoką, podobno wiecznie uśmiechniętym zwierzakiem z rodziny […] The post 8 zdjęć wyspy Rottnest, na które lubię patrzeć appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Chcę zwolnić tempo

Ta myśl chodzi mi po głowie już od kilku miesięcy, a może i dłużej, ale nie umiałam jej wcześniej zidentyfikować. Tempo życia, tempo podróży, tempo refleksji Północ. Powinnam już iść spać, ale muszę to z siebie wreszcie wyrzuć. Chcę zwolnić tempo. Ta myśl chodzi mi po głowie już od kilku miesięcy, a może i dłużej, […] The post Chcę zwolnić tempo appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Wasza Australia. Tur-Tur na dłużej w Melbourne

Jej ulubiony sposób na poznawanie nowych miejsc i spędzanie urlopu to zamieszkanie gdzieś na dłużej i baczna obserwacja ludzi. Agata jest autorką bloga Tur-Tur Blog i od dziesięciu lat mieszka w południowej Turcji nad Morzem Śródziemnym. Pisze, fotografuje i cieszy się życiem. Współprowadzi biuro podróży AlanyaOnline. Jest współautorką książki Turcja. Przewodnik obyczajowy. O swojej podróży opowiada w ramach cyklu Wasza Australia, […] The post Wasza Australia. Tur-Tur na dłużej w Melbourne appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Gdybym tylko miał więcej czasu

To, czego w życiu najbardziej mi brakuje, to czas. Masz podobnie? Pędzimy, wszyscy gdzieś pędzimy. Bez względu na to, czy w życiu rodzinnym, czy w pracy, czy nawet w podróży. Pędziemy z miejsca na miejsce, pędziemy od zadania do zadania, pędziemy od sukcesu do sukcesu. Pędzimy w życiowym wyścigu, dokładając sobie obowiązków i wyzwań. To […] The post Gdybym tylko miał więcej czasu appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

8 australijskich wysp, o których pewnie nie słyszałeś

Australia to nie tylko wielka wyspa, ale także kilka małych wysp w okolicy. Nie które są magiczne. Chyba każdego miesiąca odkrywam miejsce w Australii, o którym nigdy nie słyszałam. Miejsce, do którego tak bardzo chciałabym się wybrać. Wysp, które wyglądają, jak kawałek raju. Nawet szykując ten wpis, znalazłam nowe… Cocos Keeling Islands, czyli Wyspy Kokosowe Leżą […] The post 8 australijskich wysp, o których pewnie nie słyszałeś appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Chcemy być królem i królową balu!

Startujemy o tytuł Blog Roku 2015. Wyślij esemes o treści C11151 na numer 7124. Będziemy cię przytulać! Spraw nam nieco radości! Każdy lubi być doceniany, to jasne. Lubimy być poklepywani po plecach, w nagrodę i bez powodu też. Lubimy słyszeć  -„dobra robota”. Szczególnie, gdy zależy nam na tym, co robimy. A nam zależy: żeby robić w życiu […] The post Chcemy być królem i królową balu! appeared first on Where is Juli + Sam.

WHERE IS JULI+SAM

Dlaczego samotne podróże są do bani?

Tak, to prawda, że samotne podróże uczą wiele, ale… wcale nie są takie super, jak mówią. Dlaczego samotne podróże są beznadziejne 1. Bo nawet do kibla musisz iść z plecakiem Na lotnisku, na stacji, w knajpie – gdziekolwiek jesteście, ty i twój dobytek, nie ma mowy o rozstaniu nawet na sekundę. Szczególnie wkurzające jest to wtedy, […] The post Dlaczego samotne podróże są do bani? appeared first on Where is Juli + Sam.